پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 6 مهر 1399
En
تاریخ : سه شنبه 7 مرداد 1399
کد 220

فرماندار شهرستان تبریز: تبریز علاوه بر اینکه یک شهر صنعتی است ، توان تبدیل شدن به قطب کشاورزی را نیز دارد

جلسه کارگروه کشاورزری شهرستان تبریز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تبریز، مهندس مهدوی در جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان گفت :آنچه امروز بعنوان یکی از بنیان های اصلی استقلال کشور می تواند مطرح باشد، اقتصاد کشاورزی است که باید توجه زیادی به آن شود و تبریز علاوه براینکه یک شهر صنعتی است ،توان تبدیل به قطب کشاورزی را نیز دارد.
فرماندارشهرستان تبریزگفت : ویروس کرونا معادلات اقتصادی و سلامت مردم دنیا را تحت الشعاع قرار داده است و تازمانی که واکسن آن پیدا نشود این وضعیت تداوم خواهد داشت. به همین خاطر باید در کنار توجه با سلامت مردم، اقتصاد بعنوان یک امر زیر بنایی مورد توجه قرار گیرد.
مهدوی گفت: براساس آمارهای ارائه شده، شهرستان تبریز ظرفیت بسیار بالا واستعداد بالقوه ای برای تبدیل شدن به قطب کشاورزی را دارد که دراین راستا دشت تبریز باید احیا و توسعه یابد و با مدیریت پسماند شهرهای تبریزو سهند و استفاده ازآن در صنایع، می توان آب مورد نیاز جهت احیای دشت تبریز را فراهم نمود.
وی ضمن اشاره با اینکه امنیت غذایی و تامین غذای سالم از جمله موارد مهمی است که نیازمند توجه جدی می باشد،افزود : رفتار ما با بخش کشاورزی رفتاری نامهربانانه است و این رویه باید تغییر یابد، به نحوی که باغات بزرگ سبزی و صیفی جات تبریز باید بعنوان یک میراث کشاورزی حفظ شود.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 7 مرداد 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی تبریز