پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 6 مهر 1399
En
تاریخ : چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398
کد 207

بازدید مهندس مهدوی از نیروگاه حرارتی تبریز

فرماندار تبریز: پایدار نگه داشتن تولید در شرایط کنونی کشور، عین ایثار و جهاد است
به گزارش روابط عمومی فرمانداری، بهروز مهدوی در بازدید از نیروگاه حرارتی تبریز ضمن قدردانی از تلاشهای شبانه روزی مدیریت و عوامل شرکت تولید برق آذربایجان و نیروگاه، با بیان اینکه سیاست و رویکرد اصلی تلاشگران این عرصه بهره مندی دائمی و بدون وقفه مردم از نعمت برق است، اظهار داشت: پایداری و سرپا نگه داشتن تولید در چنین مجموعه هایی در شرایط کنونی کشور و اعمال تحریم های ناجوانمردانه، عین ایثار و جهاد است و باید مسئولین و مردم قدردان زحمات این عزیزان باشند.
فرماندار تبریز تاکید کرد: با توجه به سختی ها و مشقات تولید برق، بایستی اصحاب رسانه بخصوص صدا و سیما با انعکاس فرآیندهای تولید برق نسبت به آگاه سازی افکار عمومی اقدام کرده تا شاهد تاثیرات آن در مصرف بهینه و صرفه جویی توسط مصرف کنندگان باشیم.
وی توسعه فیزیکی مجموعه و ارتقاء تکنولوژی های مورد استفاده در نیروگاه را مهم ارزیابی کرد و افزود: دستیابی به این مهم نیازمند برنامه ریزی دقیق و آینده نگری است و در این راه فرمانداری به عنوان دستگاه حاکمیتی آماده هر گونه همکاری، پیگیری و انعکاس مشکلات و خواسته های مجموعه می باشد.
ناصر معینی مدیرعامل شرکت تولید برق آذربایجان شرقی در این بازدید فرماندار تبریز را همراهی می نمود.
نیروگاه گازی و حراتی تبریز دارای دو واحد بخار با قدرت اسمی 368 مگاوات و قدرت تولیدی 350 مگاوات بوده و پیمانكار اصلی سازنده آن شركت آلستوم فرانسه می باشد . واحد یك بخار در سال 1365 و واحد دوم در سال 1368 راه اندازی و با شبكه پارالل شده است.  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی تبریز