پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 6 مهر 1399
En
تاریخ : پنجشنبه 29 فروردين 1398
کد 205

برگزاری اولین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تبریز در سال 98

فرماندار تبریز: دولت توسعه یافته پایدار محصول آموزش و پرورش پویاست
به گزارش روابط عمومی فرمانداری، اولین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تبریز در سال جدید روز چهارشنبه 28 فروردین به ریاست مهندس مهدوی در محل فرمانداری برگزار شد.
فرماندار تبریز نقش آموزش و پرورش را در شکل گیری شخصیت انسانها و تربیت نسل ها بسیار مهم عنوان کرد و افزود: لازمه جامعه موفق و توسعه یافته، تربیت انسانهای فهیم، عالم و آگاه می باشد و این مهم زمانی اتفاق می افتد که دولت ها نگرش ویژه به بحث آموزش و پرورش و جایگاه معلم داشته باشند.
وی ادامه داد: بیشترین معضلات جوامع و بدرفتاری های اجتماعی ریشه در مباحث فرهنگی و ضعف در حوزه آموزش و پرورش آن جامعه دارد.
 
مهدوی با اشاره به فرا رسیدن 12 اردیبهشت و روز معلم، ارج نهادن به مقام شامخ معلم را تنها معطوف به یک هفته در سال ندانست و تاکید کرد: برای تجلیل و ارزش گذاری به جایگاه معلمان بایستی یک برنامه راهبردی و برنامه ریزی شده که در آن چشم انداز واقعی برای تحقق شان و منزلت حقیقی آنان مشخص شده است، تدوین شود.  
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان در پایان هفته معرفی مشاغل را فرصت مناسبی برای مجموعه آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: با ایجاد فکر و نگرش نو در دانش آموزان و باور اینکه تحصیل فقط برای رسیدن به یک شغل اداری نیست، می تواند انگیزه دانش آموزان را برای دستیابی به فرصت های شغلی مورد علاقه افزایش داده و برای کارآفرینی تشویق شوند.
وی در این راستا دعوت و حضور کارآفرینان جوان در مدارس و تشریح عوامل موفقیت آنان برای دانش آموزان را موثر و ضروری دانست.
در ابتدای جلسه دبیر شورا نسبت به ارائه گزارش مطالبی را عنوان و سایر اعضای حاضر پیشنهادات و نکته نظرات خود را در خصوص دستورات جلسه ارائه کردند.


  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 29 فروردين 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی تبریز