يکشنبه 6 بهمن 1398 30 جمادى الأولى 1441 26 ژانویه 2020
تاریخ : دوشنبه 26 فروردين 1398
کد 202

نشست هم اندیشی مهدوی فرماندار تبریز با دهیاران بخش مرکزی تبریز

فرماندار تبریز تاکید کرد: آزادسازی بستر و حریم مسیل ها و برخورد قاطع با ساخت و سازهای غیرمجاز داخل و خارج روستاها، اولویت اصلی دهیاران می باشد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری، بهروز مهدوی فرماندار شهرستان تبریز در نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی که صبح امروز 26 فروردین در محل فرمانداری برگزار شد، با تبریک اعیاد شعبانیه و فرا رسیدن میلاد باسعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج)، اشاره ای به اتفاقات تلخ ناشی از سیل آغازین سال در تعدادی از استانهای کشور داشت و گفت: در اثر خشکسالی های چندین سال گذشته و غفلت و کوتاهی برخی از ارگانها و در نتیجه تصرف و از بین رفتن مسیل ها، باعث بروز خسارتهای جانی و مالی در بخش های مختلف گردید.
وی با تمجید از همراهی و همدلی تمامی آحاد مردم بویژه نیروهای نظامی و انتظامی در مناطق حادثه دیده، اظهار داشت: اگر چه سیل های اخیر خساراتی را در بیشتر نقاط کشور به بار آورد ولی بار دیگر حضور مردم و کمک های نقدی و غیرنقدی باعث تجدید پیمان همدلی در بین ملت ایران شد.
فرماندار تبریز در ادامه با محکوم کردن اقدام اخیر ترامپ در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عنوان کرد: سپاه یک نیروی مردمی و از بطن مردم است و رئیس جمهور آمریکا با این اقدام نابخردانه خود که بازتاب منفی جهانی هم داشت، باعث افزایش انسجام و اتحاد داخلی ایران شد و مردم آگاه با تجمعات و اعتراضات گسترده خود در فضاهای مجازی و حقیقی این اقدام را محکوم و حمایت قاطع خود را از سپاه اعلام داشتند.
در ادامه جلسه مهدوی فرماندار تبریز مواردی را به دهیاران یادآور و متذکر شد.
وی در ابتدا بر آزادسازی و بازگشایی رودخانه و مسیل های روستایی تاکید کرد و افزود: عواقب عدم توجه به این امر را در اتفاقات سیل اخیر مشاهده کردیم از این رو تمامی دهیاران موظفند در اسرع وقت با تمام امکانات و تجهیزات نسبت به آزادسازی و مسیل گشایی حوزه های خود اقدام کنند.
فرماندار تبریز همچنین بر مشخص کردن حریم و بستر مسیل ها و رودخانه ها در داخل و خارج روستاها از طریف نصب تابلوی اعلان و میله کوبی توسط امور آب اشاره کرد و بیان داشت: در بسیاری از موارد فرد از روی ناآگاهی نسبت به ساخت و ساز در این مکان ها اقدام می کند که بایستی دهیاران مردم را در این زمینه توجیه و اطلاع رسانی کافی را انجام دهند.
وی دهیاران را اولین حلقه ارتباطی بین اهالی روستا و مسئولین خواند و تصریح کرد: دهیاران در تمامی اقدامات خود قانون را سرلوحه کار خود قرار داده و با قاطعیت نسبت به ساخت سازهای غیرمجاز برخورد قاطع داشته باشند.
مهدوی ادامه داد: حفظ و حراست از عرصه های طبیعی و محیط زیست از دیگر وظایف مهم دهیاران می باشد و باید با واحدهای متخلف که باعث تخریب محیط زیست می شوند برخورد قانونی کنند.
فرماندار تبریز استفاده از ظرفیت بانوان روستایی را به عنوان قشر بزرگی از جوامع روستایی مهم ارزیابی کرد و خاطرنشان شد: بایستی شرایط در تمامی حوزه ها از جمله بحث های مدیریتی برای بانوان روستایی فراهم شود.
وی توجه ویژه به اقدامات عمرانی منطبق با توپوگرافی و بافت روستایی را از دیگر اولویت های دهیاران برشمرد و افزود: ورودی و خروجی روستاها به عنوان شناسنامه روستا تلقی شده و میهمانان و گردشگران درابتدا از این طریق در مورد روستا قضاوت می کنند پس باید با مناسب سازی و اقدامات اصولی دهیاریها، مبادی های ورودی و خروجی برازنده نام و جایگاه روستاها باشد.
در پایان مهدوی دهیاران را مکلف کرد همسو با اقدامات عمرانی، به مسائل فرهنگی و ورزشی روستاها نیز توجه ویژه داشته باشند و با بستر سازی برای فعالیت های فرهنگی و ورزشی، باعث بهره مندی روستائیان و جوانان روستایی در این حوزه های شوند.
در ابتدای این جلسه علیپور بخشدار مرکزی و عبادی مدیر بنیاد مسکن شهرستان نسبت به ارائه گزارش در حوزه های مربوطه خود مطالبی را عنوان کردند.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 26 فروردين 1398
  • توسط حسین مهدوی