دوشنبه 4 شهريور 1398 24 ذو الحجة 1440 26 اوت 2019
تاریخ : چهارشنبه 15 اسفند 1397
کد 192

پیام فرماندار تبریز به مناسبت روز درختکاری

راستگو فرماندار شهرستان تبریز فرا رسیدن 15 اسفند ماه "روز درختکاری" و آغاز هفته منابع طبیعی را با صدور پیامی گرامی داشت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری، متن پیام فرماندار تبریز بدین شرح است:
 
درخت همانگونه که در آموزه های اسلامی مهم تلقی شده و در آیات قرآنی و روایات ائمه اطهار مورد تاکید قرار گرفته است، نشان از اهمیت فوق العاده آن داشته و نقش بی‌بدیلی در زندگی اجتماعی و ماشینی ما انسان ها ایفا می کنند. این موجودات زنده با تزریق اکسیژن به جامعه و جذب آلودگی‌های ناشی از زندگی ماشینی همچون آلودگی هوا، ارمغان آور حیاتی سبز و شاداب برای ما انسان‌ها و سایر موجودات کره زمین هستند.
دولت تدبیر و امید نیز حفاظت از منابع طبیعی و فضای سبز را به عنوان یکی از سیاست‌های قطعی و راهبردی خود برای تعالی میهن اسلامی مدنظر قرار داده و این سیاستها را با جدیت پیگیری می کند.
در این راستا جلوگیری از تخریب منابع طبیعی، ایجاد هماهنگی و بسترسازی مناسب برای گسترش فضاهای سبز توسط نهادهای مربوطه با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی امری ضروری است و باید به این نکته توجه داشت که درختکاری نباید منحصر به یک روز بوده و بایستی تمامی اقشار مختلف جامعه اعم از دولتمردان، سازمان‌های مردم نهاد، دانشجویان، دانش آموزان و ... در فرهنگ‌سازی کاشت و مراقبت از درختان اهتمام ورزند.
اینجانب ضمن گرامیداشت روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی، از عموم مردم شریف شهرستان دعوت می کنم با کاشت نهالی، هدیه ای ماندگار برای فرزندان و آیندگان به یادگار گذاشته و قدمی خیر در جهت آبادانی بیشتر و سرسبزی تبریز کهن بردارند.
امیدوارم با تلاش دستگاههای دخیل در امر و همکاری آحاد مردم عزیز و سخت کوش، شاهد حفظ منابع طبیعی و توسعه روزافزون فضای سبز با استفاده بهینه در مصرف آب باشیم.
راستگو
فرماندار شهرستان تبریز
 


 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 15 اسفند 1397
  • توسط مهدی آهنگرزاده