دوشنبه 27 خرداد 1398 13 شوال 1440 17 ژوئن 2019
تاریخ : پنجشنبه 20 دي 1397
کد 170

در جلسه بررسی نحوه اجرائی سازی چشم انداز و احکام برنامه 5 ساله کلانشهر تبریز؛

سرپرست معاون سیاسی و امنیتی استانداری: تفکر سیستمی باید در مدیریت شهری نهادینه شود
به گزارش روابط عمومی، جلسه هماهنگی دستگاههای خدمات رسان به منظور نحوه اجرائی سازی چشم انداز و احکام برنامه 5 ساله تبریز روز چهارشنبه 19 دی ماه با حضور شهردار تبریز، مدیران دستگاههای اجرائی به ریاست مهندس راستگو سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری در محل شهرداری تبریز برگزار شد.
مهندس راستگو با تجمید از تنظیم چشم انداز برنامه راهبردی 5 ساله تبریز اظهار داشت: اصول اولیه مدیریت شهری داشتن برنامه جامع و مدون است و داشتن تفکر سیستمی در مدیریت شهری نویدبخش آینده ای درخشان برای تبریز می باشد و این امر می بایست در تمامی دستگاههای اجرائی نهادینه شود.
وی یکی از آفت های مدیریت شهری را عدم هماهنگی بین دستگاهی و موازی کاری عنوان کرد و افزود: داشتن چشم انداز و برنامه باعث می شود تا دستگاهها در انجام ماموریت های خود کل مجموعه شهری را در نظر گرفته و با برنامه اقدام کنند.
وی تاکید کرد: برای داشتن برنامه عملیاتی برای کلانشهر تبریز بایستی ماموریتهایی که قابل دسترسی و انجام است را در این چشم انداز قرار داد.
مهندس راستگو اضافه کرد: برای نتیجه گیری بهتر، شهرداری به صورت مجزا با دستگاهها جهت دریافت نظرات آنها جلسات را برگزار کند.
سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری خاطرنشان شد: در تنظیم و نگارش برنامه 5 ساله، برنامه تمامی نهادهای مرتبط با موضوع از جمله آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد و دانشگاهها بایستی در نظر گرفته شود.
وی تصریح کرد: برای کسب نتایج مطلوب از برنامه مدیریت شهری باید از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد نیز بهره گرفته و نیز برای اشتغالزایی و پیشرفت کلانشهر تبریز سراغ سرمایه گذاران تبریزی که خارج از استان و حتی کشور هستند، برویم.
در ابتدای این جلسه اعضای حاضر نسبت به ارائه برنامه دستگاهها برای برنامه 5 ساله کلانشهر تبریز مطالبی را عنوان کردند.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 20 دي 1397
  • توسط مهدی آهنگرزاده