دوشنبه 27 خرداد 1398 13 شوال 1440 17 ژوئن 2019
تاریخ : شنبه 8 دي 1397
کد 162

گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی سهند با حضور فرماندار تبریز

مهندس راستگو: با فعالیت کمیسیون حفظ و گسترش فضای سبز تبریز از تغییر کاربری فضاهای سبز و قطع بدون مجوز درختان جلوگیری خواهد شد
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری، مهندس راستگو فرماندار شهرستان تبریز 5 دی ماه با حضور در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی سهند، موضوع تخریب فضاهای سبز شهری را تشریح نمود. 
فرماندار تبریز در ابتدا با تسلیت رحلت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام حضرت آیت ا... هاشمی شاهرودی و درگذشت تعدادی از دانشجویان عزیز در سانحه واژگونی اتوبوس، از هوشیاری ، حساسیت و احساس مسئولیت همشهریان در خصوص تخریب فضاهای سبز و قطع درختان تشکر نمود و اظهار داشت: این آگاهی مردم نشان از اهمیت دادن آنها به محیط زیست و سلامت مردم در جامعه می باشد و بایستی  پیگیری ها و اقدامات لازم توسط مسئولان ، صدا و سیما و رسانه های جنبی و فضاهای مجازی انجام شود.
وی به ماهیت کمیسیون ماده 5 اشاره نمود و تشریح کرد : تصمیمات این کمیسیون فقط در خصوص تغییر کاربر اراضی می باشد و قانون اعضای ثابت آن را مشخص نموده است و بنده به همراه مدیرکل محیط زیست به جلسات آن دعوت می شویم و نظرات خود را در خصوص تغییر کاربری  قرار است اتفاق بیافتد ارائه می کنیم.
وی تصریح کرد: هر موضوعی که قرار باشد در کمیسیون ماده 5 مطرح شود قبل از آن در کمیته فنی مورد بررسی و ارزیابی کارشناسی قرار می گیرد.
مهندس راستگو توجه به دغدغه های مردم را اولویت مسئولین دانست و خاطر نشان شد: برای حفظ فضاهای سبز و حفاظت از محیط زیست هم بنده و هم آقای استاندار همیشه به شهردار و تمامی اعضای شورای شهر تبریز تاکید کرده ایم و در این راستا کمیسیون حفظ و گسترش فضاهای سبز که 2 عضو آن از شهرداری و یک عضو آن نماینده قوه قضائیه می باشد. به همراه کارشناسان متخصص جهاد کشاورزی بیش از پیش فعال شده است.
وی تنها مرجع قانونی و تصمیم گیری در خصوص درختان شهری را کمیسیون مذکور خواند و بیان کرد : هیچ نهاد یا اراده ای حق صدور مجوز برای موضوعات فضاهای سبز شهری به غیر از کمیسیون فوق ندارد
وی ادامه داد: برای جلوگیری از شائبات در بحث قطع درختان ، قبل از اجرای تصمیمات کمیسیون حفظ و گسترش فضای سبز ، موضوع حتما به اطلاع همشهریان خواهد رسید.
فرماندار تبریز همچنین اشاره ای به اقدامات اداره محیط زیست در سایر موضوعات از جمله کنترل و نظارت بر آلایندگی واحدهای تولیدی و خدماتی و آلودگی هوا کرد و گفت: با تشکیل جلسات متعدد و تشدید نظارت ها و از همه مهمتر همکاری مردم عزیز، امسال تنها یک روز هوای ناسالم نسبت به مشابه سال گذشته داشتیم  و این ناشی از اراده همگانی مردم و مسئولین است.
مهندس راستگو در پایان اشاره ای نیز به موضوع درختکاری توسط سربازان دلاور ارتش و سپاه در منطقه صنعتی تبریز 4 در اواخر سال 96 کرد و افزود: در همین جا به مردم شریف تبریز قول می دهم با جدیت و قاطعیت و با تاکید بر شورا و شهرداری، جلوی هرگونه تغییر کاربری فضای سبز شهری و تخریب آنها گرفته خواهد شد و از مردم می خواهم در هر نقطه ای از شهر هر اقدامی که به محیط زیست آسیب برساند را به فرمانداری گزارش نمایند.

  • نوشته شده
  • در شنبه 8 دي 1397
  • توسط مهدی آهنگرزاده